Novinky a chystané změny pro soutěžní sezónu podzim 2022 a jaro 2023.

Děkujeme za Vaše připomínky, díky nim můžeme zlepšit kvalitu a úroveň našich soutěží, nastavit pravidla tak, aby byla jednoduchá, srozumitelná, přehledná a jednotná na všech našich soutěžích, co nejvíce vyhovovala tanečním skupinám a neomezovala choreografy v jejich tvorbě.

Úprava pravidel a aktuální znění je v soutěžních řádech na webových stránkách jednotlivých soutěží.

ZMĚNY pro novou sezónu:

SOUTĚŽNÍ DISCIPLÍNY:

upraveny disciplíny HOBBY (pouze pro opravdové začátečníky tzv. kurzy a kroužky) a nově přidána výkonnostní kategorie PROFI (pro nejlepší taneční skupiny pro jejich tzv. Áčka).

VÝKONNOSTNÍ KATEGORIE:

Nově 3 úrovně – PROFI – BASIC – HOBBY a jejich přesný popis
PROFI –  pro nejlepší taneční skupiny (jejich tzv. Áčkům)
BASIC – základní výkonnostní kategorie pro mírně pokročilé skupiny (jejich tzv. B+C týmům)
HOBBY – je určena pouze začínajícím tanečním skupinám (tzv. kurzy, kroužky), které se věnují tanci na hobby úrovni, tzn. trénují pouze 1x týdně (nebo max. 2 hodiny týdně) nebo jedou na svoji první taneční soutěž v – STREET, DISCO, ART, FREESTYLE.

VĚKOVÉ KATEGORIE:

Baby 3 – 7 let – Tanečníci, kteří v roce konání soutěže dovrší maximálně 7 let. [rozřazení dle stylů HOBBY].

HODNOCENÍ:

ZPĚTNÁ VAZBA – známka vám sdělí informaci o pořadí, ale porota ráda poskytne slovní hodnocení vašich choreografií vedoucím skupin a choreografům. Z organizačních a časových důvodů je toto možné pouze v době vyhlášení a předávání cen na prvních kolech soutěže.

PODZIMNÍ SOUTĚŽE 2022 – CZECH DANCE LEAGUE

Finále soutěže zakončené MISTROVSTVÍM ČR s nominací na MISTROVSTVÍ SVĚTA.
SÓLO, DUO, MALÉ SKUPINY – CZECH DANCE LEAGUE v disciplínách STREET DANCE, DISCO DANCE, ART DANCE, LATINO DANCE s nominací na MISTROVSTVÍ SVĚTA WDA – World Dance Association (Budapešť) a WADF – World Artistic Dance Federation.

REKAPITULACE LETOŠNÍ SEZÓNY:

co se nám povedlo: připomeňme si to nejlepší z letošní sezóny, z čeho lze čerpat pro další práci:

– zorganizovat kvalitní taneční soutěže na vysoké úrovni jak po stránce organizační tak po stránce technické
– připravit pěkně vypadající soutěže které si užili nejen trenéři a tanečníci, ale i oko diváka
medializovat tanec a dostat soutěže ze všech regionů na obrazovky sportovní televize TV Sport 5, ale i do archívu televize TV Sport 5

– z finále MČR 3x hodinové pořady z dětské, juniorské i hlavní kategorie na TV Sport 5
– vítězná skupina Chilies v pořadu Mixxxer na TV ÓČKO
LED obrazovky na finále MČR
SPECIÁLNÍ CENY od našich partnerů soutěže
Unikátní KOVOVÉ MEDAILE, pro skupiny kterým to letos cinklo
– zajistili jsme nominace pro českou reprezentaci na MISTROVSTVÍ SVĚTA WDA – WORLD DANCE CHAMPIONSHIP
– zajištěn přímý přenos LIVE živé vysílání soutěže na TWITCH.TV z několika kamer
videozáznam všech tanečních choreografií ZDARMA na YOUTUBE
– fotografie od FOTOCVAK jsou k dispozici ihned po odtančení choreografie
– rozměr taneční plochy je 15 x 12 metrů a taneční povrch baletizol na všech soutěžích
jednotné pozadí soutěže vytvoří dokonalou kompozici
– soutěž je zajištěna profesionální zvukovou a světelnou technikou
– organizačně připravená soutěž s dodržením časového harmonogramu
– diplom a medaile pro všechny tanečníky a choreografy jsou samozřejmostí

CO PŘIPRAVUJEME:

– spuštění nového registračního systému pro vstup tanečních skupin do TANEČNÍHO SVAZU ČR, z.s.
(září 2022 – členové TANEČNÍHO SVAZU ČR, z.s.)
informace o čerpání dotačních programů pro členy TANEČNÍHO SVAZU ČR (např. výzva NSA MŮJ KLUB – možnost čerpat až 2500,- Kč/člen
– školení CZECH DANCE WEEKEND – 16 – 18.9.2022 – www.czechdancetour.cz/czech-dance-weekend/
– systém vzdělávání trenérů, tanečníků a porotců
– reprezentace a nominace na světové / mezinárodní soutěže WDA a WADF
– věrnostní program
– poradenství

Děkujeme všem tanečním skupinám za letošní účast v soutěžích, které vyhlašuje TANEČNÍ SVAZ ČR, z.s. – www.tanecnisvaz.cz

Pro stručný přehled těchto soutěží je vytvořena webová stránka:

TANEČNÍ SOUTĚŽ – www.tanecnisoutez.cz

Pro detailní informace o soutěži má každá soutěž svůj web:

TERMÍNY SOUTĚŽÍ – podzim 2022 – jaro 2023 na webu.

CDT – CZECH DANCE TOUR – www.czechdancetour.cz
CDC – CZECH DANCE CUP – www.czechdancecup.cz
CDL – CZECH DANCE LEAGUE – www.czechdanceleague.cz

Gratulujeme k získaným oceněním a titulům v České republice i na mistrovství světa v Maďarsku, kam se můžete přes naše soutěže nominovat v roce 2022-2023.
WDA – WORLD DANCE CHAMPIONSHIP – www.wdadanceworld.com